Корм

  Шиншили травоїдні тварини, про що свідчить будова їх травлення і зубів. Природним місцем існування є сухі скелясті схили на висоті 400-5000 метрів над рівнем моря.
  Характерною особливістю гірського клімату є різкі зміни денних і нічних температур, а також низька вологість повітря. Тому в природі шиншили харчуються екологічно чистою, зі зниженою вологістю, трав'янистою рослинністю.
 
Їм не доводиться стикатися з грибками, цвіллю і бактеріями. Спосіб життя ведуть рухливий, що сприяє гарному травленню і апетиту. Такі умови створили у шиншили ефективну імунну систему. Але це - в природі.
 
  В штучних умовах розведення, шиншили їдять те, що дає їм фермер, а їх природний імунітет значно знижений.

 Якщо годувати шиншил неякісним або зіпсованим кормом, то вони починають боліти, що неминуче веде до загибелі. Варто також відзначити, що навіть якісні корми, але збалансовані в неправильних пропорціях, можуть призвести до проблем у травленні. Тому корми треба змішувати дуже обережно або надати це - фахівцям.
  Наприклад, якщо денна норма соковитого корму буде перевищувати 10 грам, то це призведе до смерті тварини. Також і сіно- не повинно бути однотипне, так-як може викликати розлади. Шиншилам також може зашкодити забруднена або хлорована вода.
 
 У наш час існує широкий вибір кормів для шиншил.
 
 Найбільш оптимальними є гранульовані повнораціонні корми.
Але слід сказати, що не всі виробники сумлінно підходять до складу кормів. Адже якість грануляту визначається його складом: кількістю білка, жирів, вуглеводів і вітамінів. В основу корму входять тканини рослинного походження. Серед яких пшеничні висівки, злаки, кукурудза, соя, лляне насіння, сушені трави та ін. Кількість складових може досягати 20 компонентів.
 
  Своїх звірків ми годуємо гранулятом, який створений за перевіреним рецептом, з урахуванням накопиченого досвіду в розведенні та утриманні шиншил.
 
 На наш погляд, він має найповніший комплекс всіх необхідних елементів, які забезпечують оптимальний і збалансований раціон для наших вихованців.
 
 Другим за важливістю кормом в нашому господарстві є сіно. Ми використовуємо сіно першого окосу і скошене до цвітіння трав. Воно добре висушене і складається з різних видів трав. Якісне сіно нормалізує травлення звірків, підвищує засвоюваність білка і клітковини. Не можна використовувати сіно скошене на торф'яних і кислих грунтах.
 
 Ще ми включаємо в раціон харчування додаткові корми, які складаються з 10 компонентів. Ці корми отримують самки щодня після пологів, а також малюки в перші місяці життя. Дорослі звірі отримують їх раз на тиждень по одній чайній ложці. Тут важливо пам'ятати, що додаткові корми не повинні бути основними, вони як десерт.
 
 У літній період можна включати в раціон листя молочаю і кропиву.